Makaleler » Bilgi » Telefondan telefona veri aktarma

Telefondan telefona veri aktarma

TELEFONDAN TELEFONA VERİ AKTARMAK 

Gelişen teknoloji ile beraber her geçen gün kendini yenilemekte olan teknoloji dünyasına yetişmeye çalışan teknoloji takipçilerinin , ilk baktığı teknolojik alet olan telefonda kendini günden güne yenilemektedir. Bu yeniği takip etmek isteyenler telefon değişikliğine karar kılmaktadırlar. Fakat değişen telefonla birlikte verilerinin eski telefonda kalması pek çok teknoloji takipçilerini zor durumda bırakmaktadır. Fakat telefon geliştiricileri bunu da düşünerek yedekleme sistemini geliştirmişlerdir. Telefona ait olan Google hesabı ile birlikte tüm whatsapp konuşmaları, galeri görüntüleri ve rehber kişileri kolaylıkla yedeklenip yeni telefona aktarılabilir . Yapılması gereken sadece eski telefonda Google hesabına verileri yedeklemektir. 

İlk olarak genellikle whatsapp konuşmalarını yedekleyen kullanıcılar , konuşmaların silinmemesi ya da kaybolması ihtimaline karşı konuşmalarını yedekleyerek telefondan telefona veri aktarma işlemini kolaylıkla sağlamaktadır.

İlk olarak whatsapp uygulamasına girmeniz ve ekranda sağ üst köşede durmakta olan üç nokta bölümünden ayarlara girmeniz gerekmektedir. Ayarlar sizi üstte görmüş olduğunuz ilk resme çıkartacaktır. Ekranınız ilk resim gibi olduğu sırada sohbetler bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra ikinci resminde de gözüküyor olduğu gibi sohbet yedeği bölümünden işleminize devam ediyor olacaksınız .Bu işlemin ardından son işlem olan yedekle tuşuna da tıkladıktan sonra verileriniz whatsapp için yedeklenmeye başlamaktadır. Wifi ortamında yedekleme yapıyor olduğunuza emin olmalısınız . Aksi taktirde çok fazla internet harcaması yapıldığı için yedekleme uygulaması hücresel\ mobil veriyi kabul etmeyebilir.

Yedekleme işlemi whatsapp için bitmiş olmakla beraber rehber ve galeri halen yedeklenmemiştir. Şimdi sıra rehber kişileri için telefondan telefona veri aktarma yönteminde…

LG G5 Telefon Rehberini Yedekleme, Yükleme ve Bilgisayara Aktarma ...

Telefon rehberinizdeki kişileri yedekleme işlemi için ilk olarak rehberinize girmeniz gerekmektedir. Tıpkı wharsapp da olduğu gibi burada da sağ üst köşede durmakta olan üç nokta bölümüne tıklamanız ve çıkan yazılardan kişileri yönet kısmına tıklamanız yeterlidir. Bu işlemden sonra yedekle ya da telefondan kişileri taşı bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır.  Bu işlemi şekilde yapacağınız gibi ayarlar bölümünden gmail hesabının yöneteceği uygulamalar bölümünden izin vererek de yapabilirsiniz. Android de bu şekilde olan rehber yedekleme iphone için ise aşağıdaki gibi ilk önce iCloud bölümüne girip rehber ayarlarını onaylayıp yedeklemeyi açık hale getirmeniz gerekmektedir.

iPhone Kişilerini Yedeklemenin En Hızlı Yolları

Yedeklemelerden biri de ; galeri medya yedeklemesidir. Telefondan telefona aktarıp yapmaktadır.

Android: Otomatik Yedekleme ve Eşleştirmeyi Kapatmak - Akıllı Telefon

İlk olarak Google fotoğraflar bölümünden ayarlar kısmına giriniz. Daha sonra ayarlar kısmında olmakta olan yedekle ve senkronize et kısmına tıklayınız. Yedeklenecek yedekleme hesabını seçin ve wifi ile medyalarınızın yedeklenmesini bekleyin . Daha sonra tüm bu işlemlerin bitiminde yeni aldığınız telefondan gmail hesabınızı girin ve verilerinizi kontrol edin.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4